Yoga kitapları

Benbizhepimiz's Blog

Yoga konusunda kitap soran arkadaşlarım oluyor. Türkçe kaynakların bazılarını, daha doğrusu bugüne kadar en çok faydalandıklarımı eklemek isterim.

Benim ilk kitabım sarı yoga kitabımdır, Swami Janakananda Saraswati’nin Yoga isimli kitabı. Okyanus yayınlarından 2001 yılında basılmış, daha sonra o kadar çok arkadaşıma bu kitaptan armagan ettim ki. Sanırım şimdi mavi kapaklı olmuş. Çok keyiflidir gerçekten, günlük çalışmalarınızda da kullanabilirsiniz.
İkinci favori kitabım Gurmukh’un İnsanın Sekiz Yeteneği kitabı. Gurmukh çakralarımızı, kendi deneyimlerini de katarak o kadar güzel anlatmış ki, ben çok sık tekrar tekrar bakıyorum, yogayla ilgili okunması gerekenlerden.
Akif Manaf’ın Yoga Nedir, Ne Değildir kitabı, yine yogayla ilgili bilgileri çok güzel toparlamış. Giriş bölümünde yogayı yanlış öğretenlere çok fazla yüklenmiş, haklı da aslında ama böyle bir anlatım gereksiz geliyorsa size bu bölümü atlayabilirsiniz.
Türkiye’nin ilk yoga eğitmenlerinden Müheyya İzer’in yoga kitabı da çok güzeldir ve yogayı teknik olarak çok güzel anlatır.
Sevgili Oya Eksen hocanın Yoga – Sağlıklı Yaşamanın Yolu kitabı…

View original post 577 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s